Kola nákladních automobilů, cementové bloky, hřebíky – to jsou jen některá z bezpečnostních rizik, se kterými se můžete při práci setkat. Když k tomu přidáte zimní období, získáte celou řadu nových starostí. Abyste měli nohy v optimálním teple a bezpečí, přečtěte si několik základních pokynů pro nákup nejlepší zimní pracovní obuvi.
Konstrukce špičky
Věděli jste, že zranění nohou a prstů tvoří 8,5 % pracovních úrazů? Prsty na nohou jsou obzvláště náchylné k úrazům způsobeným rozdrcením. Se správnou ochranou prstů však můžete svá chodidla před nebezpečím spojeným se zimou (a riziky na pracovišti) ochránit.
Životnost obuvi
Pět let v práci nemusí znamenat nákup pěti párů pracovních bot. Se správnými materiály a péčí může vaše zimní pracovní boty zůstat bezchybná po celá léta.
Pro životnost bot v chladném počasí je rozhodující materiál. Jinak by sníh a led přečkaly jakoukoli starou botu. Zde je přehled odolných materiálů bot, které statečně odolávají mrazu:
Jaké jsou tedy nejlepší materiály bot na zimu? Patří mezi ně mimo jiné:
- – Gumové boty/pryžové podrážky
- – GORE-TEX (nebo podobné nepromokavé membrány)
- – nepromokavá kůže
- – boty odolné vůči povětrnostním vlivům
V zimě potřebuje vaše pracovní obuv vylepšenou technologii, aby odolala povětrnostním vlivům. Při hledání pracovních bot do sněhu mějte na paměti tyto faktory odolnosti vůči povětrnostním vlivům:
- – Izolace
- – Odolnost proti vodě
- – Přilnavost
Při výběru zimní pracovní obuvi jsou informovanost a přehled vašimi nejlepšími přáteli. Tyto boty je třeba přizpůsobit vašim specifickým potřebám, dále pak vašim preferencím a tvaru nohy. Pokud přemýšlíte, kdy vyměnit pracovní obuv, nebo pociťujete známky opotřebení pracovní obuvi, Monterkovo je tu pro vás.
Foto: elements.envato.com